Elpošanas vingrinājumi

🌿Daudzās ģimenēs bērnudārza/skolas laikā vecāki saskaras ar biežām bērnu saslimšanām. Šodien piedāvājam trīs elpošanas vingrinājumus, kas palīdzēs stiprināt imūnsistēmu, bagātinās organismu ar skābekli un stiprinās elpošanas muskuļus.

1️⃣ vingrinājums

Tiek veikts stāvus vai sēdus, ar taisnu muguru un atvērtiem pleciem. Aizveriet labo nāsi ar labās rokas rādītājpirkstu. Mierīgi ievelciet elpu caur kreiso nāsi – domās saskaitiet 1, 2, 3, 4, 5. Pēc ieelpošanas atveriet labo nāsi un aizveriet kreiso. Veiciet klusu garu izelpu caur labo nāsi – 1, 2, 3, 4, 5. Atkārtojiet 2-4 reizes caur katru nāsi.

2️⃣ vingrinājums

Sākuma pozīcija – guļot uz muguras, ķermenis ir atslābināts, acis ir aizvērtas. Novietojiet rokas uz nabas, lai koncentrētos uz vēderu. Mierīgi izelpojiet, pievelkot vēderu pie mugurkaula, tad lēni ieelpojiet un tādējādi piepūšot kuņģi, sajūtat ar rokām, ka vēders kļuvis liels. Atkārtojiet piecas līdz septiņas reizes.

3️⃣ Sākuma pozīcija – guļus, sēdus, stāvus, ķermenis ir atslābināts. Dziļi izelpojiet caur degunu, ievelkot vēderu un krūtis. Dziļi ieelpojiet, piepūšot vēderu un krūškurvja ribas. Un tad veiciet gaisa izlaišanu ar vairākām spēcīgām izelpām pa pusatvērto muti, it kā tiek nopūsta svece.

Atkārtojiet trīs līdz piecas reizes.

Lai stipra imunitāte! 💚

#fizprof#FizProf_imūnsistēma#FizProf_elpošana#FizProfbērni#fizioterapija#fizioterapeits#elpošana#vingrinājumi

Iesniedz savu pieteikumu