Plakanās pēdas


Vingrinājumi⬇️

?Vingrinājums ar bumbu vai cilindrisku priekšmetu. Apsēdieties, uzlieciet pēdas uz bumbas, ripiniet uz priekšu un atpakaļ. Uzspiediet ar savu svaru uz bumbas, paturiet dažas sekundes un atslābiniet muskuļus, atkārtojiet.

?Priekšmeta pacelšana ar kājām starp pēdām. Apsēdieties, salieciet pēdas kopā, satveriet jebkuru priekšmetu: lupatiņa, pudele, bumba; pārlieciet priekšmetu pa labi, atkārtojiet darbību un pārlieciet priekšmetu pa kreisi.

?Staigāšana basām kājām, vai ortopēdiska paklājiņa izmantošana. Ir jau rudens, bet vēl var paspēt salasīt zīles, kastaņus, akmentiņus un čiekurus, lai izveidotu savu sajūtu taku mājās vai pagalmā. Mājas apstākļos izmanto jebkuru kasti.

?Pēdu masāža. Ikvienam noderēs 10 minūšu pēdu masāža. Ļaujiet pēdām “atviegloti uzelpot”, tās ikdienā paveic varenu darbu. Masāža palīdz ne tikai atslābināt muskuļus, bet arī uzlabo asinsriti.

?Smalku priekšmetu pārcelšana ar kājām. Veic stāvus. Izberiet uz grīdas smalkus priekšmetus, tie var būt čiekuri, zīles vai arī lego duplo kluči. Satveriet priekšmetu ar kāju pirkstiem un pārvietojiet to no vienas kaudzes uz otru.

?No stāvus pozīcijas pacelieties pirkstgalos, tad uz papēžiem, atkārtojiet vismaz 20 reizes abos virzienos.

?Apsēdieties, izkustiniet pēdu pirkstiņus uz augšu un leju, salieciet un atlieciet pēdas locītavās, tad veiciet apļveidīgas kustības uz iekšu un uz āru. Vingrinājums būs noderīgs visiem, pārnākot mājās no pastaigas vai darba dienas.

Katru vingrinājumu veiciet 5 minūtes (ja nav norādīts citādi). Vienā reizē izpildiet 3-4 vingrinājumus, citā reizē pildiet nākamos 3-4.

Ja netiek veikta savlaicīga profilakse, tad plakanās pēdas var izraisīt ilgstošas sāpes, veicināt pēdas deformācijas iespējamību un paaugstina muskuļu un skeleta slimību attīstības risku.

Vizītes laikā fizioterapeits nozīmē individuālus vingrinājumus un parāda, kā pareizi veikt vingrinājumus ?

#FizProfbērni #fizioterapija #fizioterapeits #FizProf #bērnufizioterapija

Iesniedz savu pieteikumu