W veida sēdēšanas poza

☝️W veida sēdēšanas poza var izraisīt kāju un gurnu muskuļu tonusu, kas ilgtermiņā var ietekmēt jūsu bērna stāju. Ilgstoši sēžot W pozā (ja tā ir ierastā rotaļāšanās poza) tiek izstieptas saites un cīpslas. Savukārt muskuļu tonuss un ieradums liek bērnam atkal un atkal izvēlēties W sēdpozīcijas, laika gaitā sēdēšana citās pozās var kļūt apgrūtināta.

Kā rotaļu formā aicināt bērniem mainīt sēdēšanas pozas.
?Arī mūsu klīnikas fizioterapeitiem ir bērni, un esam apkopojuši viņu “lifehacks”, kā viņi māca bērnus sēdēt dažādās pozās, izmantojot rotaļu elementus.??

?Spēle “tauriņš” – sēdus pozīcija, kad bērns ar saliektiem ceļgaliem noliec sev priekšā kājas, ceļi tiek nolikti uz zemes un katrs skatās savā virzienā, pēdas kopā. Kāju pozīcija veido ◀️▶️, kas atgādina tauriņa spārnus.
?Noķer savas pēdas un neļauj tām aizbēgt – tupus uz ceļiem, kad abas kājas ir saliektas, un bērns sēž uz pēdām.
?? Iepazīstamies ar dažādām kultūrām – sēžam sakrustotām kājām, papildus norādot, kura kāja ir pārmaiņus augšā, kā Budas pozā.
✨Loterijas elements – bērns pats izvēlas, kurā pozā viņš tagad spēlēs sēžot. Papildus iepriekšminētajam pievienojam sarakstam:
?sēdus kājas uz sāniem, kad abi ceļi ir saliekti un abas kājas atrodas vienā ķermeņa pusē
?sēdēšana ar kājām taisni priekšā.
?Sagatavojam lapiņas, zīmējam pozu simbolus un lūdzam bērnam izvēlēties lapiņu, neskatoties.

Atcerieties, bērnu rotaļu pozām jābūt dažādām un, ja tiek novērots, ka bērns vienmēr izvēlas vienu un to pašu pozu, tad vēlams pārbaudīt muskuļu tonusu.

#fizioterapija #fizprof #FizProfbērni #fizioterapeits #bērnufizioterapija

Iesniedz savu pieteikumu